Plazma Pen Uygulaması

Dr. Erol Altuntop | Medikal Estetik | Plazma Pen Tedavisi

Plazma Pen Uygulaması Nedir?

Plazma Pen uygulaması, cilt yenileme ve gençleştirme amacıyla kullanılan non-invaziv bir estetik tedavi yöntemidir. Bu yöntemde yüksek enerjili plazma enerjisi, cilt yüzeyine temas ettirilerek cilt altındaki kollajen üretimini artırır, cilt sıkılaştırır ve kırışıklıkları azaltır. Uzmanlar, bu uygulamayı kişiselleştirerek her hastanın ihtiyaçlarına uygun çözümler sunarlar.

Plazma Pen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Plazma Pen uygulaması, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Cilt üzerine ince bir iğne yardımıyla plazma enerjisi uygulanır. Bu işlem ciltte küçük noktalar oluşturur ve cilt altındaki iyileşmeyi teşvik eder. İşlem sonrası cilt kendini yenilemeye başlar ve daha sıkı ve genç bir görünüm elde edilir.

Plazma Pen Uygulaması Esnasında Acı Olur Mu?

Plazma Pen uygulaması sırasında minimal bir rahatsızlık hissi hissedilebilir, ancak acı genellikle lokal anestezikler kullanılarak en aza indirgenir. Hastaların rahatlığı ve acısız bir deneyim için gereken önlemler alınır.

Plazma Pen uygulamasının iyileşme süresi genellikle birkaç gün ila bir hafta arasında değişir. Ciltte hafif kabuklanma ve kızarıklık olabilir.

Plazma Pen uygulamasının etkileri kişinin cilt tipine ve yaşına bağlı olarak değişebilir, ancak genellikle 1 ila 2 yıl sürer.

Plazma Pen uygulaması sırasında minimal bir rahatsızlık hissi hissedilebilir, ancak acı genellikle lokal anestezikler kullanılarak en aza indirgenir.

Plazma Pen uygulaması, cilt sıkılaştırma, kırışıklık azaltma, leke giderme ve skar tedavisi gibi birçok cilt sorunu için kullanılır. Uygun tedavi için bir uzmana danışmalısınız.

footer-logo

Herkes iyi görünmeyi hak eder!

İletişim Bilgileri

Merkez Mh. Çavuşbaşı Cd. Aşuroğlu Sk. No:5/4 Çekmeköy/İSTANBUL

+90 533 198 1853

[email protected]

Sosyal Medya:

×